מחאת החשמל והמים

לקרוא ולשתף: עיקרי מחאת החשמל והמים

העם דורש להוריד את מחירי החשמל והמים: מחאת החשמל והמים גוברת עם מעל 85,000 פעילים, הדורשים להוריד את מחירי החשמל והמים. יש לנו הצלחה מוכחת במאבק לביטול אגרת הטלוויזיה ואנחנו מלאי תקווה שנצליח להביא לשינוי.

מאבק ציבורי של כל הישראלים: הדרישה להוריד את מחירי החשמל והמים משותפת לכל הישראלים. בהיעדר גמישות בצריכה, מדובר במעין מס גולגולת, אשר העלייה המתמדת שלו פוגעת בכולנו ואף יותר בחלשים ממילא.

אפשר להוריד את מחירי החשמל והמים: הדרישה שלנו להורדת מחירי החשמל והמים אפשרית לביצוע. יש תכניות ממשלתיות לצמצום תאגידי המים ולהסדרת משק החשמל וזה בדיוק תפקיד הממשלה.

הורדת מחירי החשמל והמים טובה לכלכלה הישראלית: הורדת מחירי החשמל והמים תקל על יוקר המחיה של כלל הישראלים ובמיוחד על העשירונים הנמוכים. בנוסף, היא תשחרר מיליוני שקלים לידי הציבור, אשר יגביר את הצריכה הפרטית ואת צמיחת המשק כולו.

דורשים מעשים ולא דיבורים: אנחנו דורשים מהממשלה לפעול עכשיו להורדת מחירי החשמל והמים עם לוח זמנים מהיר וברור. לא נסתפק בהצהרות ובהבטחות ונדע לתרגם מעשים לתמיכה בבחירות, אך גם להיפך.

איך אפשר לעזור למחאת החשמל והמים? כל אחד יכול לעזור ולהשפיע. לחצו על שיתוף בפייסבוק (הבית החברתי) פעם ביום, שלחו את המסרים לנבחרי ציבור ואמצעי תקשורת, הזמינו חברים להצטרף והכי חשוב – המשיכו להאמין ולהתמיד. כמו שהצלחנו עם ביטול האגרה, נצליח להוריד את מחירי החשמל והמים. ביחד, יש לנו כוח!

הבית החברתי – נעים להכיר: "הבית החברתי" הוא החזית החברתית הגדולה בישראל, עם מעל 85,000 פעילים, אשר הובילו בהצלחה את המאבק לביטול האגרה ועתה מובילים את מחאת החשמל והמים. יש לכם פייסבוק? לחצו על הקישור לעמוד ותנו שם לייק בבקשה: הבית החברתי בפייסבוק.

מחאת החשמל והמים גוברת

העם דורש להוריד את מחירי החשמל והמים

מחאת החשמל והמים גוברת עם מעל 85,000 פעילים, הדורשים להוריד את מחירי החשמל והמים. יש לנו הצלחה מוכחת במאבק לביטול אגרת הטלוויזיה ואנחנו מלאי תקווה שנצליח להביא לשינוי.

מחאת החשמל והמים גוברת מיום ליום ושותפים לה כבר מעל 85,000 פעילים, הדורשים ביחד להוריד את מחירי החשמל והמים. זו מחאת אמת וכדאי לנציגי הציבור לקחת אותה בחשבון. אנחנו נוודא שכך יהיה.

יש לנו כבר הצלחה מוכחת אחת. פעילי "הבית החברתי" הובילו את המאבק הציבורי לביטול אגרת הטלוויזיה. אל מול כוחות עתירי משאבים וקהל ציני, פעלנו בנחישות מעל שנתיים עד לביטול האגרה. ברשת, בשטח, בתקשורת ואפילו בבג"ץ – הפעלנו לחץ שהשיג תוצאות.

חשוב לדעת, אפילו כחודש לפני פרסום המלצות הוועדה עוד הטיח בנו משרד התקשורת כי אנחנו פופוליסטיים ואין ברירה, האגרה תישאר גם אחרי הרפורמה. רק בזכות המאבק הציבורי נכלל לבסוף ביטול האגרה בחוק.

ההצלחה המשותפת שלנו בביטול האגרה ממלאת אותנו בתקווה כי אפשר עדיין לשנות דברים במדינה וכי התארגנות אזרחית נחושה יכולה להביא לשינוי. בדרך לעבר האתגרים הבאים, פעילי "הבית החברתי" בחרו את נושא מחירי המים והחשמל בתור הנושא הראשון והחשוב ביותר לתיקון.

מחאת החשמל והמים החלה כבר. במהלך החודשים האחרונים ריכזנו כוחות, הגשנו פניות רשמיות למשרדי הממשלה הרלוונטיים ולוועדה הבין-משרדית, ועתה אנחנו עולים מדרגה להפעלת לחץ ציבורי מתמשך.

מאבק ציבורי של כל הישראלים

הדרישה להוריד את מחירי החשמל והמים משותפת לכל הישראלים. בהיעדר גמישות בצריכה, מדובר במעין מס גולגולת, אשר העלייה המתמדת שלו פוגעת בכולנו ואף יותר בחלשים ממילא.

הדרישה להוריד את מחירי החשמל והמים משותפת לכל הישראלים וחוצה מגזרים, עשירונים סוציו-אקונומיים וקבוצות. המחאה יוצרת לראשונה מאבק ציבורי משותף לכלל הישראלים, ללא מתנגדים כמעט.

המחיר המופקע של החשמל והמים פוגע בכולם. בהיעדר גמישות בצריכה של מים וחשמל – אנחנו כבר יודעים לא לבזבז – מדובר למעשה במעין מס גולגולת קבוע שכל ישראלי נאלץ לשלם.

עליית המחירים המתמשכת בשנים האחרונות הכבידה את הנטל על כולנו. צעירים וקשישים, חיילים משוחררים וסטודנטים, משפחות במרכז ובפריפריה, בעלי דירות ומתגוררים בשכירות, דתיים, חילוניים וחרדים, יהודים, ערבים ובני כל העדות – כולנו שותפים לנטל המכביד הזה.

למעשה, ככל שאתה משתייך לעשירון נמוך יותר עם הכנסה נמוכה יותר, כך עליית מחירי החשמל והמים פוגעת בך אפילו יותר, שכן כל המשאבים שלך מופנים לצריכה. התשלום על חשמל ומים בא על חשבון אוכל, תרופות והוצאות קיומיות אחרות.

אפשר להוריד את מחירי החשמל והמים

הדרישה שלנו להורדת מחירי החשמל והמים אפשרית לביצוע. יש תכניות ממשלתיות לצמצום תאגידי המים ולהסדרת משק החשמל וזה בדיוק תפקיד הממשלה.

הדרישה שלנו להורדת מחירי החשמל והמים אפשרית לביצוע. המחיר המופקע היום נועד לממן בירוקרטיה מנופחת ובלתי נחוצה בדמותם של רוב תאגידי המים וההתנהלות הכושלת של חברת החשמל.

החברה הישראלית ניצבת בפני אתגרים רבים הדורשים תיקון, אולם מבין כל אלה, דווקא את נושא החשמל והמים אפשר לתקן בקלות יחסית. לא מדובר במהפכות של כלל המשק עם אלפי חברות, מוצרים ומבנים מורכבים, אלא בשני נושאים צרים וברורים.

כדי להוריד את מחיר המים, אשר עלה בעשרות אחוזים, יש לצמצם את תאגידי המים ולהביא לניהול יעיל יותר. יש לכך כבר תכנית ממשלתית ונותר רק ללטש וליישם אותה. כדי להוריד את מחיר החשמל, יש להשיב את חברת החשמל לידי הציבור הישראלי, למגר את ההתנהלות הכושלת שלה ולהסדיר את משק החשמל. גם לשם כך המתווה כבר ברור ונותר רק לבצע.

חשוב להבהיר, אנחנו לא נגד העובדים ולא נגד עבודה מאורגנת. בשני המקרים הכשל הוא בראש ובראשונה של ממשלות ישראל. אוזלת היד של הגופים המפקחים לצד ניהול גרוע הביאו אותנו למצב הכושל ולמחירים המופקעים. זה בדיוק תפקידה של הממשלה – להסדיר מחדש את משק החשמל והמים, וזה אפשרי.

הורדת מחירי החשמל והמים טובה לכלכלה הישראלית

הורדת מחירי החשמל והמים תקל על יוקר המחיה של כלל הישראלים ובמיוחד על העשירונים הנמוכים. בנוסף, היא תשחרר מיליוני שקלים לידי הציבור, אשר יגביר את הצריכה הפרטית ואת צמיחת המשק כולו.

הורדת מחירי החשמל והמים תסייע לכלל הישראלים הקורסים תחת העול של יוקר המחיה המתגבר. ההקלה תהיה אף חזקה יותר לעשירונים הנמוכים, אשר עליית מחירי החשמל והמים הכבידה עליהם מאוד. הורדת המחירים חשובה מאוד גם לעצמאיים ולבעלי העסקים הקטנים, אשר מתקשים לשאת במחיר הגבוה.

על פי הערכות מקצועיות, ניתן להוריד את מחירי המים בשיעור של 30% ולהוריד את מחיר החשמל לצרכן בשיעור של 20%. מדובר במאות שקלים עבור כל משפחה בישראל ובמיליונים רבים עבור כלל המשק.

בנוסף להקלה המיידית ביוקר המחיה, הורדת מחירי החשמל והמים תשחרר מיליוני שקלים לידי הישראלים, אשר יופנו באופן טבעי לצריכה פרטית וזו תגביר את צמיחת המשק. במקום לבזבז סכומי עתק על בירוקרטיה מיותרת, שמעבירה את הסכומים האלה לידיים מעטות, כלל המשק הישראלי ירוויח מהשינוי.

דורשים מעשים ולא דיבורים

אנחנו דורשים מהממשלה לפעול עכשיו להורדת מחירי החשמל והמים עם לוח זמנים מהיר וברור. לא נסתפק בהצהרות ובהבטחות ונדע לתרגם מעשים לתמיכה בבחירות, אך גם להיפך.

אנחנו דורשים מהממשלה לפעול עכשיו להורדת מחירי החשמל והמים. רבים מחברי הכנסת והקואליציה נבחרו על ידי הציבור במיוחד כדי להילחם ביוקר המחייה ואנחנו מצפים מהם לבצע.

לא נסתפק בהצהרות ובהבטחות לעתיד. יש לנו ממשלה יציבה עם קואליציה רחבה ואנחנו מצפים לתוצאות. מאסנו בהבטחות בחירות צופות לעתיד – אפשר לעשות את כל מה שנדרש בתוך שנה וצריך להציב לוח זמנים סביר לשם כך.

חברי כנסת, שרים ומפלגות, אשר יוכיחו אומץ פוליטי ואחריות ציבורית, יתוגמלו על ידי הציבור בבחירות הבאות. אבל את אלה שרק יבטיחו שוב, אנחנו נאיר בזרקור ציבורי וממש לקראת הבחירות, נזכיר לכל את אוזלת ידם.

איך אפשר לעזור למחאת החשמל והמים?

כל אחד יכול לעזור ולהשפיע. לחצו על שיתוף בפייסבוק פעם ביום, שלחו את המסרים לנבחרי ציבור ואמצעי תקשורת, הזמינו חברים להצטרף והכי חשוב – המשיכו להאמין ולהתמיד. כמו שהצלחנו עם ביטול האגרה, נצליח להוריד את מחירי החשמל והמים. ביחד, יש לנו כוח!

העזרה הגדולה ביותר למחאת החשמל והמים היא לקחת בה חלק פעיל, אפילו אם מדובר בדקה אחת ביום מהטלפון הנייד. זה לא קשה וכל אחד יכול לעזור ולהשפיע.

ראשית, לשתף בפייסבוק. עד כמה שזה נשמע פשוט, לנו אין גישה לתקשורת המסורתית ומנגד, דווקא נבחרי הציבור קשובים מאוד להלך הרוח הציבורי המשתקף ברשת החברתית. ככל שהנושא הופך לשיחת היום, כך ממהרים הפוליטיקאים לקחת בו חלק ואף לפעול. אז בתור התחלה, על כל הודעה שעולה בנושא מחאת החשמל והמים, תנו גם לייק וגם שיתוף. למעשה, השיתוף הוא החשוב ביותר ואחד כזה ביום יכול לעזור מאוד. עמוד הפייסבוק של הבית החברתי נמצא בקישור כאן.

שנית, אם יש לכם דקה פנויה, הצטרפו להפעלת הלחץ על נבחרי הציבור. את כל אחת מההודעות של המאבק הציבורי אפשר וצריך להעביר להתייחסות של נבחרי הציבור ואמצעי התקשורת. זה מעצים את מאוד את העיסוק בנושא ועוזר. פשוט, העתיקו את ההודעה ושלחו אותה לחבר כנסת, שר או אמצעי תקשורת מוביל בדואר האלקטרוני, בהדבקה על עמוד הפייסבוק, בהודעת טקסט לטלפון או בכל דרך שגורמת להם לקרוא ולהגיב.

שלישית, להזמין עוד חברים להצטרף למאבק. החברים, השכנים, בני המשפחה – כולם שותפים לדרישה להוריד את מחירי החשמל והמים, אבל הם צריכים דחיפה קטנה כדי להתעורר. נסו להוסיף אדם אחד נוסף מדי יום וביחד נגיע לכלל הציבור בישראל. הדרך הקלה ביותר היא לגרום להם לתת לייק לעמוד "הבית החברתי" בפייסבוק, ואם אין פייסבוק, אז להירשם האתר האינטרנט.

ולסיום, העזרה הגדולה ביותר היא להאמין ולהתמיד. הצלחנו בעבר עם המאבק לביטול האגרה למרות רבים וטובים שהטיחו בנו שאנחנו תמימים וחסרי סיכוי. גם מחאת החשמל והמים תקבל תגובות ציניות, אבל אנחנו יודעים שנחישות והתמדה לצד אמונה בצדקת הדרך הן המפתח להצלחה. ביחד, יש לנו כוח!

הבית החברתי – נעים להכיר

"הבית החברתי" הוא החזית החברתית הגדולה בישראל, עם מעל 85,000 פעילים, אשר הובילו בהצלחה את המאבק לביטול האגרה ועתה מובילים את מחאת החשמל והמים.

הבית החברתי הוא כיום החזית החברתית הגדולה בישראל. מעל 85,000 פעילים, התגבשנו סביב ביטול האגרה ולמדנו, שביחד – יש לנו כוח! לקראת האתגרים הבאים – יוקר המחיה, חינוך, שוויון – הקמנו בית חדש, תקווה חדשה, הבית החברתי - החזית החברתית הגדולה נגד יוקר המחיה.

המאבק הציבורי לביטול האגרה הצליח פעמיים. ראשית, בזכות הלחץ המאורגן וההתמדה שלנו, התחייבה הממשלה לבטל את האגרה ואנחנו נוודא שהחלטה זו תיושם. שנית, במהלך המאבק, התגבשנו ביחד מעל 85,000 פעילים בעמוד המאבק "מבטלים את אגרת הטלוויזיה" ומצאנו מחדש את התקווה, כי ניתן עדיין לשנות דברים במדינה. ביחד, יש לנו כוח ואנחנו נערכים לקראת האתגרים הבאים – הצטרפו והשפיעו.

חברנו יחד, ישראלים מכל קצוות הארץ ומכל קבוצות האוכלוסיה, שמנו בצד נושאים מפלגים, והצלחנו לפעול למען מטרה משותפת. התחלנו עם המאבק הציבורי לביטול האגרה, אשר צבר תאוצה וכנגד כל הסיכויים, הביא להישג של החלטה על ביטול האגרה. אנחנו ממשיכים לעקוב וללחוץ עד ליישום ההחלטה.

עכשיו, עם תקווה חדשה, אנחנו מתארגנים לקראת האתגרים הבאים, המשותפים לציבור הרחב בישראל ואין להם ייצוג הולם. אנחנו מתעוררים ולוקחים אחריות. אף אחד אחר לא יעשה זאת במקומנו. הצטרפו והזמינו חברים להצטרף.

ביחד, נרכיב את החזית החברתית הגדולה בישראל ונשפר את מציאות החיים בישראל.

פעילי הבית החברתי שואפים לשנות את מציאות החיים בישראל במגוון נושאים המשותפים לציבור הרחב. יצאנו לדרך עם שלושה מאבקים: מבטלים את האגרה,מורידים את מחיר החשמל, ומורידים את מחיר המים.

מה הצעד הבא? יצאנו לדרך. יגידו לנו שאין סיכוי, ינסו להוציא לנו את הרוח מהמפרשים… זה לא יהיה קל, אבל צריך להתחיל במשהו. כל מסע גדול מתחיל בצעד אחד. הנה אנחנו צועדים אותו. כרגע, הכי חשוב זה להזמין עוד חברים. בקרוב, נתחיל בפעולות נוספות ולא נוותר על הבית שלנו.

מי עומד מאחורי הבית החברתי?כולנו. אנחנו קבוצת ענק של אנשים עם הרבה משותף. רק בעמוד הפייסבוק שלנו "מבטלים את אגרת הטלוויזיה" חברים כבר למעלה מ- 85,000 איש! בין יתר האתגרים, נמצא גם את האנשים הנכונים לעמוד בקדמת הבמה. מייסד המאבק הוא תומר טרבס.

רוצים לעזור? יש לכם רעיונות נוספים? אתם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס בקישור: יצירת קשר עם הבית החברתי.

ישראל צריכה להיות קודם כל בית

הבית החברתי – מי אנחנו?

כולנו. אנחנו קבוצת ענק של אנשים עם הרבה משותף. רק בעמוד הפייסבוק שלנו "מבטלים את אגרת הטלוויזיה" חברים כבר למעלה מ- 85,000 איש! בין יתר האתגרים, נמצא גם את האנשים הנכונים לעמוד בקדמת הבמה. הבית החברתי - נעים להכיר! הבית החברתי

מחאת החשמל והמים

העם דורש להוריד את מחירי החשמל והמים: מחאת החשמל והמים גוברת עם מעל 85,000 פעילים, הדורשים להוריד את מחירי החשמל והמים. יש לנו הצלחה מוכחת במאבק לביטול אגרת הטלוויזיה ואנחנו מלאי תקווה שנצליח להביא לשינוי. מחאת החשמל והמים - קיראו עוד והצטרפו! מחאת החשמל והמים

מבטלים את האגרה

לאחר שנתיים של מאבק, הוכחנו שהתארגנות אזרחית יכולה לשנות את מציאות החיים בישראל, עם קבלת ההחלטה לבטל את האגרה. אנחנו ממשיכים בנחישות עד ליישום ההחלטה. מבטלים את האגרה! הבית החברתי

מורידים את מחיר החשמל

בשמם של 85,000 פעילי "הבית החברתי", נבקש לפנות אל צוות ההיגוי לרפורמה במשק החשמל בבקשה להוסיף לרפורמה מטרת על של שירות ההוגן והורדת מחיר החשמל לצרכן הפרטי בישראל. ביחד, יש לנו כוח! מורידים את מחיר החשמל! הבית החברתי

מורידים את מחיר המים

מחירי המים עולים, כדי לממן מע"מ, משכורות ואת תאגידי המים... די! מחיר המים הגיע עד נפש! אנחנו פונים אל ממשלת ישראל ודורשים לאחד או לבטל את תאגידי המים, כדי להוריד את מחיר המים. עכשיו. ביחד, פעילי הבית החברתי, מורידים את מחיר המים! הבית החברתי